Home Contact Location

Instalacja

Instrukcja instalacji R-Tile Blokujących Płytek Podłogowych

R-Tek Manufacturing

Produkty podłogowe R-Tile są szybkie i proste w montażu, a płytki nie wymagają użycia folii paroszczelnej lub przyklejania do podłoża.

Wprowadzenie

Minimalna temperatura montażu wynosi 15ºC (minimalna temperatura zarówno dla pokoju i płytek), płytki podłogowe muszą być przechowywane w obszarze instalacji na minimum 24 godziny przed rozpoczęciem prac, aby umożliwić im zaaklimatyzowanie się. Jeśli płytki mają być zamontowane w obszarze, gdzie będą wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, może być konieczne przyklejenia płytek, aby zapobiec nadmiernemu rozszerzeniu. Proszę skonsultować się z naszym działem sprzedaży w celu uzyskania dalszych informacji. Niezastosowanie się do tych instrukcji może spowodować utratę gwarancji.

Przygotowanie

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się, aby wszystkie powierzchnie, na których będą zainstalowane R-Tile płytki podłogowe przemysłowe były dokładnie oczyszczone przed rozpoczęciem instalacji. Najlepszą praktyką jest zamiecenie wszystkich powierzchni, aby były wolne od zanieczyszczeń i usunięcie wszelkich przedmiotów, które mogłyby spowodować niespójności.

Pomiar powierzchni

Należy zmierzyć długość i szerokość powierzchni i znaleźć punkt środkowy przestrzeni. Oznacz ten punkt na przyszłość, jest to miejsce, od którego należy zaczynać instalowanie podłogi.

Rozpoczęcie instalacji

Instalacja powinna zawsze być rozpoczęta od punkt jak najbliższego centrum pomieszczenia. Upewnij się, że płytki są pod kątem prostym do wszystkich ścian lub elementów wnętrza, aby zmniejszyć potrzebę ciecia płytek. Zaczynając od punktu środkowego rozpocznij układanie płytek od środka na zewnątrz, dopóki nie zostaną zainstalowane wszystkie pełnej wielkości płytki. Aby ułożyć płytki po prostu ułóż w linii blokujące krawędzie i połącz je za pomocą gumowego młotka lub młotka inżynierskiego.

Cięcie płytek w celu Dopasowania

Po zainstalowaniu wszystkich możliwych płytek o pełnych rozmiarach, pozwól, aby podłoga się osadziła, a następnie wytnij płytki tak, aby pasowały do ścian i stałych elementów. Utnij płytki na wymiar przy użyciu piły stołowej, gilotyny lub wyrzynarki, proste ostrze, takie jak nóż Stanley będzie również działać w większości przypadków. Podczas cięcia upewnij się, aby pozostawić 5mm szczelinę pomiędzy krawędzią płytki a ścianą na ekspansję.

Narożniki i krawędzie

R-Tile jest dostępna z unikalnym systemem rogów i krawędzi (niedostępne w gamie z fakturą kamienia). Krawędzie i narożniki są nie tylko estetyczne, ale pozwalają na łatwe przemieszczanie sprzętów, takich jak wózki paletowe, nad krawędziami powierzchni pokrytych płytkami.

 

R-Tek Manufacturing